Yra du pagrindiniai būdai, kuriais paieškos sistemos naudoja nuorodas:
- Norėdami atrasti naujus tinklalapius, kuriuos jie galės naudoti savo paieškos rezultatuose
- Padėti nustatyti, kaip puslapis turėtų būti reitinguojamas pagal jų rezultatus
Kai paieškos sistemos patikrins internetinės svetainės puslapius, jos galės išgauti tų puslapių turinį ir įtraukti juos į savo rodykles. Tokiu būdu jos gali nuspręsti, ar puslapis yra pakankamai kokybiškas, kad būtų gerai įvertintas pagal atitinkamus raktinius žodžius. Spręsdamos paieškos sistemos vertina ne tik puslapio turiny - jos taip pat žiūri į nuorodų, nukreipiančių į tą puslapį iš išorinių svetainių, skaičių ir tų išorinių svetainių kokybę. Paprastai kalbant, kuo daugiau aukštos kokybės internetinių svetainių, kurios į jus nukreipia, tuo didesnė tikimybė, kad reitinguositės paieškos rezultatuose.
Nuorodos kaip reitingavimo veiksnys leido „Google“ pradėti dominuoti paieškos sistemų rinkoje dar 1990-ųjų metų pabaigos. Vienas iš „Google“ įkūrėjų Laris Peidžas išrado „ PageRank“ , kurį „Google“ naudojo matuodama puslapio kokybę iš dalies pagal į jį nukreipiančių nuorodų skaičių. Tada ši metrika buvo naudojama kaip bendro reitingavimo algoritmo dalis ir tapo stipriu signalu, nes tai buvo labai geras būdas nustatyti puslapio kokybę. Paaiškėjo, kad įtraukdama tai į savo algoritmą, „Google“ sugebėjo pateikti daug naudingesnius ir aktualesnius paieškos rezultatus nei tuo metu jų konkurentai.
Jis buvo toks veiksmingas, nes buvo pagrįstas idėja, kad nuorodą galima vertinti kaip pasitikėjimo balsu į puslapį, t.y. ji negaus nuorodų, jei to nenusipelnė. Teorija yra ta, kad kai kas nors nukreipia į kitą svetainę, jis iš tikrųjų sako, kad tai yra geras šaltinis. Priešingu atveju jie su tuo nesusietų, panašiai, kaip jūs nesiųstumėte draugo į blogą restoraną.
Tačiau SEO greitai atrado, kaip manipuliuoti „PageRank“ ir paieškos rezultatais pagal pasirinktus raktinius žodžius. Šiuo metu „Google“ buvo kur kas pažangesnė nei dauguma paieškos sistemų, tačiau vis tiek buvo atvira manipuliacijoms, nes nebuvo labai gera atskirti aukštos kokybės nuorodą nuo žemos kokybės nuorodos.
„Google“ pradėjo aktyviai ieškoti būdų, kaip atrasti svetaines, kurios manipuliuoja paieškos rezultatais kurdamos žemos kokybės nuorodas, ir pradėjo reguliariai atnaujinti naujoves, kurios buvo specialiai skirtos filtruoti svetaines, kurių neverta reitinguoti dėl prastų nuorodų.
Tai taip pat paskatino „Google“ atsisakyti daugybės anksčiau gerai veikiančių nuorodų kūrimo būdų; pavyzdžiui, pateikti savo svetainę interneto katalogams ir gauti nuorodą mainais. Tai buvo technika, kurią „Google“ iš tikrųjų rekomendavo vienu metu, tačiau ji tapo piktnaudžiaujama ir per daug naudojama SEO, todėl „Google“ nustojo perduoti tiek vertės iš tokios nuorodos.
Per daugelį metų „Google“ aktyviai nubaudė daug svetainių, kurios bandė per daug naudoti šias technikas - dažnai vadinamą per dideliu optimizavimu, sąsajas kuriant, reitingus. Turėdamas pirmąjį iš daugelio atnaujinimų, kuris tapo žinomas kaip „Penguin“ . Šie atnaujinimai buvo nukreipti į konkrečias nuorodų kūrimo technikas ir, be abejo, pakeitė nuorodų kūrimą visiems laikams. Nuo šiol žemos kokybės nuorodų kūrimo būdai gali būti ne tik laiko gaišimas, bet ir labai pakenkti svetainės gebėjimui gerai užimti vietą natūralios paieškos rezultatuose. Štai kodėl rekomenduojame suprasti „ Google“ žiniatinklio valdytojo gaires ir kurti strategijas, kurios joms nepakenks.
Mes nežinome viso algoritmo, kurį „Google“ naudoja nustatydama savo paieškos rezultatus - tai yra įmonės „slaptasis padažas“. Nepaisant to, bendras SEO bendruomenės sutarimas ir naujausi tyrimai parodė, kad nuorodos vis dar vaidina didelį vaidmenį šiame algoritme.
Visuotinai pripažįstama, kad jei visi kiti veiksniai yra vienodi, į puslapį nukreipiančių nuorodų apimtis ir kokybė gali pakeisti reitingus.
Tačiau kol kas nėra abejonių, kad jei gausite aukštos kokybės nuorodas į savo svetainę, tai padės geriau užimti reitingą ir sulaukti daugiau lankytojų. Jau keletą kartų paminėjome „aukštos kokybės“ ir yra rimta priežastis: dėmesys kokybei didėja, nes „Google“ tampa vis sudėtingesnė filtruoti žemos kokybės nuorodas. Tai tiesiogiai veikia SEO, nes turite įsitikinti, kad pasirinktos nuorodų kūrimo technikos pirmiausia orientuojasi į tą kokybę.