Įmonių reklama internete, skatinimas, nauda ir būdai – Renkantis gamintojus ir paslaugų teikėjus tokius kaip mediniu namų statyba, laiptu gamyba ir montavimas, tvorų montavimas, langų gamyba ir montavimas ir t.t., Remiantis tyrimo duomenimis, daugiau nei 80% vartotojų ieško ir renkasi produktus ir paslaugų įmones internete ir tik 15% pagal artimųjų, draugų ir pažystamų rekomendacijas.
Kodėl eilė įmonių turi mažai užsakymų, viena iš pagrindinių priežasčių yra patikimos informacijos trūkumas, taigi ir nepasitikėjimas. Kaip galime padėti sąžiningoms ir skirtingų technologijų įmonėms pasakyti apie save ir savo pranašumus didelėje pilkojoje interneto rinkoje? Pastaraisiais metais reklama internete įmonėms tampa vis svarbesnė. Parodos ir „iš lūpų į lūpas“ neatneša stabilių užsakymų, o klientas jaunėja ir eina į virtualią erdvę. Ką tokioje situacijoje turėtų daryti įmonės – pabandykime tai išsiaiškinti.
Įmonių reklama internete – Pagrindinės sąvokos
Visas įmones suskirstysime į tris grupes pagal jų buvimo internete mastą: pradinis, tarpinis ir aukščiausias lygis. Šis suskirstymas nėra susijęs su faktine gaminamu produktu ir teikiamu paslaugų apimtimi, nes yra gana didelių kompanijų, kurių beveik nėra interneto erdvėje.
Pirmiausia apibrėžkime pagrindinius terminus.
– SEO arba svetainės reklamavimas yra priemonių rinkinys, skirtas reklamuoti svetainę natūraliuose paieškos sistemų rezultatuose pagal bet kokias užklausas ar raktinius žodžius.
– Kontekstinė reklama yra reklamos rūšis internete, tai yra teksto ar vaizdo skelbimas, rodomas atsižvelgiant į vartotojo užklausą (kontekstą). Pagrindinės kontekstinės reklamos sistemos Lietuvoje yra „Yandex Direct“ ir „Google Ads“ ir SMM – Social Media Marketing.
– SMM arba socialinės žiniasklaidos rinkodara – tai visuma veiksmų, kuriais siekiama bendrauti su žmonėmis per socialinius tinklus („VKontakte“, „LinkedIn“, „Facebook“, „Instagram“ ir kt.).
Apibrėžę terminus, eikime prie jų. Aiškumo sumetimais naudosime SSGG analizės principą (SWOT), kiekviename etape atsižvelgsime į stipriąsias ir silpnąsias puses, galimybes ir riziką įmonėms.
Pradinis lygis
– Privalumai: Bendrovė nėra labai priklausoma nuo biudžeto reklamai internete. Nėra jokių nereikšmingų ar spontaniškų reklamos internete išlaidų.
– Trūkumai: dėl to nėra stabilumo gaunamuose užsakymuose internetu arba tokių visai nėra.
– Rizika: pinigų švaistymas. Šiame etape kyla didelis pavojus nepateisinti investicijų į savo verslą, nes bet kokia internetinė reklama nėra toks paprastas dalykas.
– Kita rizika yra – likti pradiniame lygyje. Išbandžiusi keletą vienkartinių veiklų ir nesulaukusi rezultatų, įmonė gali sustabdyti visas veiklas internete.
– Galimybės: pritraukite klientus mažomis sąnaudomis. Šiame etape efektyviausi internetinės reklamos metodai dar nėra išnaudoti, o pirmieji pritraukti klientai visiškai nėra brangūs.
Ką daryti šiame pradiniame etape?
- „Aš pats galiu šiek tiek padaryti“ – jei jus pats ar įmonėje dirbantys darbuotojai, šiek tiek supranta apie bet kokio tipo internetinę reklamą, jų sugebėjimai tikrai turi būti panaudoti.
- SEO interneto reklama yra viena iš pigiausių internetinės reklamos rūšių.
- Visų pranešimų lentų dalyvavimas jūsų versle. Įmonė turėtų būti registruota prieinamose skelbimų, nuorodų, katalogų, straipsnių lentose (kuriu Lietuvoje yra virs 700) ir pagrindiniuose miesto portaluose. Čia jums gali pasitarnauti Allsubmiter programa, kuri gali surinkti visas jums reikalingas svetaines ir skelbti i jas automatiniu arba pusiau automatiniu būdu.
- Šiek tiek kontekstinės reklamos. Galite išbandyti kontekstinę reklamą (pvz, Facebook) su nedideliu biudžetu.
Tarpinis lygis
– Stipriosios pusės: įmonė turi stabilias sutartis internetu.
– Trūkumai: neįmanoma reklamuoti ir reklamuoti įmonės kaip lyderio – paprastai nėra pakankamai biudžeto ir nėra įgūdžių.
– Rizika: pinigų švaistymas (ši rizika aktuali visais įmonės buvimo internete lygmenimis).
– Kita rizika yra, užsakymų skaičiaus sumažėjimas reklamos atsisakymo atveju. Paprastai ir pradžių reklamos nutraukimas, neturi įtakos finansinei veiklai, tačiau sandorių ciklas pramonėje ir paslaugų sektoriuje yra gana ilgas, o reklamos sustabdymas paveiks įmonę po 4–6 mėnesių. Atnaujinus reklamą, tokio pat termino reikės, kad įmonė sugrįžtu i pradini lygmenį.
– Galimybės: stabilus numatomas augimas. Gavusi užsakymus iš interneto, įmonės gali sėkmingai veikti ne tik rinkodaros srityje. Darbas gerėja visais lygmenimis, o internetas tampa paprastesnis ir aiškesnis.
– Kita galimybė yra atvira analizė. Šiame etape visa reklamos veikla gali būti analizuojama naudojant statistikos sistemas.
Pagrindinė priežastis, kodėl įmonės sustabdo reklama, jų atsakymas yra labai svarus – mus rekomenduoja mūsų klientai ir tai yra jų ir lemiama klaida. Išnyksite iš interneto, nebebus užsakymų ir pagal rekomendacijas, nes jus tapsite abejotinos kilmės įmonę.
Ką daryti šiame tarpiniame etape?
- Pats svarbiausias dalykas – pradėkite skaičiuoti viską: internetinės reklamos kainą ir kiekvieno kanalo efektyvumą. Jūsų leksikoje turėtų būti posakiai: „programos/užklausos kaina/kliento kaina“ (iš angl. Lead), „svetainės srautas“, „konversija“ ir kt.
- Kontekstinė reklama kaip įrankis.
- SEO-svetainės reklama.
- Perėjimas nuo „Aš pats galiu šiek tiek padaryti“ prie „Oho! Puikiai veikia. ” Bendrovei priklausantys interneto įrankiai rodo didelį efektyvumą.
- Kryžminės žinios ar minimalus socialinių tinklų skelbimas. Kiekvienai įmonei, socialiniai tinklai yra labai sudėtinga priemonė, todėl kyla neveiksmingų investicijų pavojus.
Tačiau yra įmonių kurios išaugo naudodamos tik socialinius tinklus. Tačiau bendroje masėje jos sudaro ne daugiau kaip 10%, ir šios kompanijos visada turėjo SMM – Social Media Marketing profesionalų arba naudojo Hromer programą darbui su socialiniais tinklais.
Įmonių reklama internete – Aukščiausias lygis
Stipriosios pusės šiame etape: beveik viskas veikia idealiai, tinkamai vystant reklamą, interneto kanalai pradeda generuoti užsakymus.
Stabilus užsakymų srautas iš interneto.
Trūkumai: sudėtinga analizė – nenustatoma, kas geriausiai veikia.
„Aš žinau, kad švaistau pusę savo pinigų reklamai, bet nežinau, kurią pusę.” – John Wanamaker, reklamos šalininkas ir rinkodaros pradininkas. Neaišku, ką daryti toliau: atrodo, kad viskas, kas įmanoma, jau išbandyta ir panaudota.
Priklausomybė: nutraukus reklamą žymiai sumažėja užsakymų skaičius. Kai tik didžioji dalis užsakymų pradeda ateiti per internetą, įmonė tampa priklausoma nuo interneto, tai yra, ji turi nuolat investuoti į internetinę reklamą.
Kita priklausomybė priklauso nuo faktinės rinkos paklausos. Pavyzdžiui, buvo šaltas pavasaris, o tikėtini gegužės mėnesio klientai nukeliami į birželį.
Galimybės- lyderis savo mieste: pastoviai investuodami i reklamą jus galite užimti lyderio pozicijas savo mieste ar savo valstybėje. Pastaraisiais metais tokių organizacijų pavyzdžiai vis dažnesni.
Ką daryti?
-
- Skaičiuok dar daugiau. Sukurkite „end-to-end“ analizę.
- Sukurkite buvimo internete strategiją ir samdykite darbuotoją internetinei rinkodarai.
***
Šiandien internetas vis dažniau patenka į mūsų gyvenimą, o bendrovės pasirinkimas, be kita ko, priklauso nuo suprantamiausios ir informatyviausios svetainės pasirinkimo. Internetas yra efektyviausias kanalas užsakymams pritraukti ir tokiu pavyzdžių mes galėtume pateikti gana daug. Nebent labiau išskirtume Vaido Laiptai įmonę, kuriai priėmus sprendimą samdytis reklamos ir internetinės rinkodaros specialistą, užsakymu laiptu gamybai ir montavimui per pastaruosius trejus metus, išaugo beveik iki 300 procentų.
Norite užsakyti reklamos paslaugas, bet nežinote kokia reklama jums labiausiai tiktu? Susisiekite su mumis, mes turime visas priemones skirtas verslo reklamai ir atliekame reklamos tyrimo ir reklamavimo paslaugas.