Interneto svetainės Vidinės nuorodos yra hipersaitai, nukreipiantys į (taikinį) tą patį domeną kaip ir tas domenas, kuriame yra nuoroda (šaltinyje). Kalbant paprastai, vidinė nuoroda yra nuoroda, nukreipianti į kitą tos pačios svetainės puslapį.
Optimalus formatas
Inkaro tekste naudokite aprašomuosius raktinius žodžius, kurie supranta temą arba raktinius žodžius, kuriuos bando taikyti šaltinio puslapis.
Kodo pavyzdys
<a href="http://www.my-worlds.com/"title="Raktinių žodžių tekstas">Raktinių žodžių tekstas</a>
Kas yra Interneto svetainės Vidinės nuorodos?
Vidinės nuorodos yra nuorodos, einančios iš vieno domeno puslapio į kitą to paties domeno puslapį. Jie dažniausiai naudojami pagrindinėje navigacijoje.
Šio tipo nuorodos yra naudingos dėl trijų priežasčių:
- Jos leidžia vartotojams naršyti svetainėje.
- Jos padeda nustatyti nurodytos svetainės informacijos hierarchiją.
- Jos padeda paskirstyti nuorodų nuosavybę (reitingavimo galią) aplink svetaines.
SEO geriausia praktika
Vidinės nuorodos yra naudingiausios kuriant svetainės architektūrą ir platinant nuorodų nuosavybę ( URL taip pat yra būtini). Dėl šios priežasties šiame skyriuje kalbama apie SEO pritaikytos internetinės svetainės architektūros su vidinėmis nuorodomis kūrimą.
Atskirame puslapyje paieškos sistemos turi matyti turinį, kad galėtų išvardyti puslapius masiniuose raktiniais žodžiais pagrįstuose indeksuose. Jie taip pat turi turėti prieigą prie tikrinamos nuorodos struktūros – struktūros, leidžiančios vorams naršyti svetainės kelius, kad rastų visus svetainės puslapius. Šimtai tūkstančių svetainių daro kritinę klaidą, paslėpdamos ar palaidodamos pagrindinės nuorodos naršymą būdais, kurių paieškos sistemos negali pasiekti. Tai trukdo jiems gauti puslapius, nurodytus paieškos sistemų indeksuose. Foto pateikiama iliustracija, kaip gali kilti ši problema:
Ankstesniame pavyzdyje spalvingas „Google“ voras pasiekė „A“ puslapį ir mato vidines nuorodas į „B“ ir „E.“ puslapius. Kad ir kokie svarbūs tinklalapyje būtų C ir D puslapiai, voras niekaip negali jų pasiekti ar net žino, kad jie egzistuoja, nes į tuos puslapius nerodo jokios tiesioginės tikrinamos nuorodos. Kalbant apie „Google“, šių puslapių iš esmės nėra – puikus turinys, geras taikymas pagal raktinius žodžius ir išmanioji rinkodara visiškai nesikeičia, jei vorai iš pradžių negali pasiekti tų puslapių.
Optimali svetainės struktūra atrodytų panašiai kaip piramidė (kur didelis taškas viršuje, yra pagrindinis puslapis):
Ši struktūra turi mažiausią įmanomą nuorodų kiekį tarp interneto svetainės pagrindinio puslapio ir bet kurio nurodyto svetainės puslapio. Tai naudinga, nes tai leidžia nuorodų nuosavybei (reitingavimo galiai) tekėti visoje svetainėje ir taip padidinti kiekvieno puslapio reitingavimo potencialą. Ši struktūra yra būdinga daugeliui svetainių su dideliu našumu (pvz., „Amazon.com“) kategorijų ir subkategorijų sistemų pavidalu.
Bet kaip tai pasiekiama? Geriausias būdas tai padaryti yra naudojant vidines nuorodas ir papildomas URL struktūras. Pavyzdžiui, jie viduje susieja su puslapiu, esančiu http: //www.example.com/žinduoliai … su inkaro tekstu „katės“. Žemiau pateikiamas teisingai suformatuoto vidinio saito formatas.
Toliau pateikiamos kelios dažniausios priežastys, dėl kurių puslapiai gali būti nepasiekiami ir todėl jų negalima indeksuoti.
Nuorodos pateiktose formose
Formose gali būti tokie elementai kaip išskleidžiamasis meniu arba tokie sudėtingi elementai, kaip visavertė apklausa. Bet kuriuo atveju paieškos vorai nebandys „pateikti“ formų, todėl bet koks turinys ar nuorodos, kuriuos būtų galima pasiekti per formą, varikliams nematomi.
Nuorodos pasiekiamos tik per vidinius paieškos laukelius
Vorai nebandys atlikti paieškų norėdami rasti turinį, todėl manoma, kad milijonai puslapių yra paslėpti už visiškai nepasiekiamų vidinių paieškos laukelio sienų.
Nuorodos neištrintame „Javascript“
Nuorodos, sukurtos naudojant „Javascript“, gali būti nei tikrinamos, nei nuvertėjusios, atsižvelgiant į jų įgyvendinimą. Dėl šios priežasties rekomenduojama naudoti standartines HTML nuorodas vietoje „Javascript“ pagrįstų nuorodų bet kuriame puslapyje, kuriame paieškos srauto nukreiptas srautas yra svarbus.
Nuorodos „Flash“, „Java“ ar kituose papildiniuose
Bet kurios nuorodos, įterptos „Flash“, „Java“ programėlėse ir kituose papildiniuose, paprastai yra neprieinamos paieškos sistemoms.
Nuorodos, nukreipiančios į puslapius, užblokuotus „Meta Robots“ žymos arba „Robots.txt“
Žyma „ Meta Robots“ ir failas „ robots.txt“ leidžia svetainės savininkui apriboti vorų prieigą prie puslapio.
Nuorodos puslapiuose su šimtais ar tūkstančiais nuorodų
Visos paieškos sistemos turi apytikrį 150 nuorodų vienam puslapiui tikrinimo limitą, kad galėtų nustoti rodyti papildomus puslapius, susietus iš pradinio puslapio. Ši riba yra šiek tiek lanksti, o ypač svarbiuose puslapiuose gali būti viršijama 200 ar net 250 nuorodų, tačiau paprastai praktikoje protinga apriboti nuorodų skaičių bet kuriame puslapyje iki 150 arba rizikuoti prarasti galimybę tikrinti papildomus puslapius .
Nuorodos rėmeliuose arba „I-Frames“
Techniškai sąsajos abiejuose rėmuose ir „I-Frames“ yra tikrinamos, tačiau abi pateikia variklių struktūrinius klausimus, susijusius su jų organizavimu ir sekimu. Tik pažengę vartotojai, turintys gerą techninį supratimą apie tai, kaip paieškos sistemos indeksuoja ir seka nuorodas rėmeliuose, turėtų naudoti šiuos elementus kartu su vidiniu susiejimu.
Vengdamas šių spąstų, žiniatinklio valdytojas gali turėti švarias, voromis valdomas HTML nuorodas, kurios vorams leis lengvai pasiekti savo turinio puslapius. Nuorodose gali būti taikomi papildomi atributai, tačiau varikliai ignoruoja beveik visus šiuos dalykus, išskyrus svarbią rel="nofollow"
žymą.
Rel=”nofollow” galima naudoti su šia sintakse:
<pre><a href=”/” rel=”nofollow”>nežiūrėkite į šią nuorodą</a></pre>
Šiame pavyzdyje, pridėdamas rel="nofollow"
atributą prie nuorodos žymos, žiniatinklio valdytojas praneša paieškos sistemoms, kad jie nenori, kad ši nuoroda būtų aiškinama kaip įprastas „sulčių perdavimas“, „redakcinis balsavimas“. „Nofollow“ atsirado kaip metodas, padedantis sustabdyti automatinį tinklaraščio komentavimą, svečių knygą ir nuorodų įpurškimą, tačiau laikui bėgant jis perteikė būdą, kaip pasakyti varikliams apie nuorodos vertę, kuri paprastai būtų perduodama. Nuorodas, pažymėtas „nofollow“, kiekvienas variklis interpretuoja šiek tiek skirtingai.
Dažnai užduodami klausimai
Kas yra vidinis susiejimas su išoriniu susiejimu?
Labai paprastai vidinis susiejimas įvyksta, kai svetainė susieja su kitais tos pačios svetainės URL, o išorinė – tada, kai svetainė nukreipia į kitos svetainės URL. Kitaip tariant, vidinės nuorodos yra tada, kai susiejate savo puslapius, o išorinės nuorodos nukreipia į kitų domenų puslapius.
Kodėl svarbios vidinės nuorodos?
Vidinės nuorodos yra svarbios, nes jos gali padėti „Google“ geriau suprasti ir reitinguoti jūsų svetainę. Suteikdami „Google“ nuorodas, kurias reikia sekti, kartu su aprašomuoju inkaro tekstu, galite nurodyti „Google“, kurie jūsų svetainės puslapiai yra svarbūs ir apie ką jie yra. Vidinės nuorodos taip pat naudingos naudotojui ir gali pagerinti įsitraukimą.
Kiek vidinių nuorodų yra per daug?
Nors nėra aiškaus atsakymo, kiek vidinių nuorodų puslapyje yra per daug, „Google“ nurodė, kad jie gali tikrinti 100 nuorodų viename puslapyje. Praktiškai kalbant, daugybė nuorodų ne visada yra naudingos vartotojo patirčiai, o apribojus nuorodų skaičių viename puslapyje iki pagrįsto skaičiaus (paprastai apie 100 ar mažiau), galima gauti papildomų SEO privalumų.
Kaip rasti vidinių susiejimo galimybių?
Vienas iš geriausių būdų rasti vidines susiejimo galimybes yra rasti savo svetainės puslapius, kurie vertinami pagal susijusias temas, ir įsitikinti, kad jie susiejami su aprašomuoju inkaro tekstu.