Šiame straipsnyje sužinosite, kaip optimizuoti svetainės puslapių tikrinimo biudžetą (indeksavimo)? Google ne visada iš karto patikrina kiekvieną svetainės puslapį. Kartais tai gali užtrukti savaites. Tai gali trukdyti jūsų SEO pastangoms. Jūsų naujai optimizuotas nukreipimo puslapis gali būti neindeksuotas. Tuo metu laikas optimizuoti tikrinimo biudžetą. Šiame straipsnyje aptarsime, kas yra „tikrinimo biudžetas“ ir ką galite padaryti, kad jį optimizuotumėte.
Kas yra tikrinimo biudžetas?
Tikrinimo biudžetas yra puslapių, kuriuos „Google“ patikrins jūsų svetainėje bet kurią dieną, skaičius. Šis skaičius kasdien šiek tiek skiriasi, tačiau apskritai jis yra gana stabilus. „Google“ kiekvieną dieną gali patikrinti šešis jūsų svetainės puslapius; jis gali nuskaityti 5000 puslapių ir gali nuskaityti net 4 000 000 puslapių kiekvieną dieną. Puslapių, kuriuos „Google“ tikrina, skaičius, jūsų „biudžetas“, paprastai nustatomas pagal svetainės dydį, svetainės „veikumą“ (kiek klaidų „Google“ aptinka) ir nuorodų skaičių. į jūsų svetainę. Kai kurie iš šių veiksnių yra dalykai, kuriuos galite paveikti ir po kurio laiko tai pasieksite.
Kaip veikia skaitytuvas?
Kaip vikšrinis Googlebot gauna URL sąrašą šliaužti svetainėje. Jis sistemingai pereina tą sąrašą. Tai nurodo tavo robots.txt failas, kad robotas įsitikintu, jog vis dar leidžiama tikrinti kiekvieną URL, o tada tikrina URL atskirai. Kai voras nuskaito URL ir išnagrinėja turinį, jis prideda naujų tame puslapyje rastų URL, kuriuos jis turi nuskaityti atgal į darbų sąrašą.
Keletas įvykių gali priversti „Google“ manyti, kad URL turi būti tikrinamas. Jis galėjo rasti naujų nuorodų, nukreipiančių į turinį, arba kažkas jį paskelbė tviteryje, arba jis galėjo būti atnaujintas XML svetainės schemoje ir pan., ir t. t. Neįmanoma sudaryti visų priežasčių, kodėl „Google“ tikrintų URL, sąrašo, bet kai nustato, kad turi, jis įtraukiamas į darbų sąrašą.
Kada tikrinimo biudžetas yra problema?
Tikrinimo biudžetas nėra problema, jei „Google“ turi tikrinti daug URL jūsų svetainėje ir yra paskyrusi daug tikrinimų. Tačiau tarkime, kad jūsų svetainėje yra 250 000 puslapių, o „Google“ kiekvieną dieną patikrina 2 500 šios konkrečios svetainės puslapių. Kai kuriuos (pvz., pagrindinį puslapį) jis tikrins dažniau nei kitus. Jei nesiimsite veiksmų, gali praeiti iki 200 dienų, kol „Google“ pastebės konkrečius jūsų puslapių pakeitimus. Nuskaitymo biudžetas dabar yra problema. Kita vertus, jei jis nuskaito 50 000 per dieną, nėra jokių problemų.
Atlikite toliau nurodytus veiksmus, kad nustatytumėte, ar jūsų svetainėje yra tikrinimo biudžeto problema. Darome prielaida, kad jūsų svetainėje yra palyginti nedaug URL, kuriuos „Google“ tikrina, bet neindeksuoja (pavyzdžiui, nes pridėjote meta noindex
).
- Nustatykite, kiek puslapių yra jūsų svetainėje; URL skaičius jūsų XML svetainių schemose gali būti gera pradžia.
- Eikite į „Google Search Console“.
- Eikite į „Nustatymai“ -> „Tikrinimo statistika“ ir apskaičiuokite vidutinį per dieną tikrinamų puslapių skaičių.
- Padalinkite puslapių skaičių iš skaičiaus „Vidutinis nuskaitytų per dieną skaičius“.
- Tikriausiai turėtumėte optimizuoti tikrinimo biudžetą, jei gautumėte skaičių, didesnį nei ~10
Kokius URL adresus tikrina Google?
Tikrai turėtumėte žinoti, kokius URL adresus „Google“ tikrina jūsų svetainėje. Jūsų svetainės serverio žurnalai yra vienintelis „tikras“ būdas sužinoti. Didesnėms svetainėms galite naudoti kažką panašaus į Logstash + Kibana. Mažesnėms svetainėms „Screaming Frog“.
Gaukite serverio žurnalus ir peržiūrėkite juos
Priklausomai nuo prieglobos tipo, ne visada galėsite paimti žurnalo failus. Tačiau, jei net galvoti jums reikia optimizuoti aptikimo biudžetą, nes jūsų svetainė yra didelė, turėtumėte juos gauti. Jei jūsų šeimininkas neleidžia jums jų gauti, laikas pakeisti šeimininkus.
Svetainės tikrinimo biudžeto taisymas yra panašus į automobilio taisymą. Negalite to ištaisyti žiūrėdami į išorę; turėsite atidaryti variklį. Greitai pamatysite, kad yra a daug triukšmo rąstuose. Rasite daug dažnai pasitaikančių 404, kurie, jūsų manymu, yra nesąmonė. Bet tu turėti juos sutvarkyti. Turite bristi per triukšmą ir užtikrinti, kad jūsų svetainė nepaskęstų tonose senų 404.
Padidinkite tikrinimo biudžetą
Pažvelkime į dalykus, kurie pagerina puslapių, kuriuos „Google“ gali patikrinti jūsų svetainėje, skaičių.
Svetainės priežiūra: sumažinkite klaidų skaičių
Pirmas žingsnis, norint, kad būtų patikrinta daugiau puslapių, būtų užtikrinta, kad tikrinami puslapiai grąžintų vieną iš dviejų galimų grąžinimo kodą: 200 („Gerai“) arba 301 („Eiti čia“). Visi kiti grąžinimo kodai yra ne GERAI. Norėdami tai išsiaiškinti, peržiūrėkite savo svetainės serverio žurnalus. „Google Analytics“ ir dauguma kitų analizės paketų stebės tik tuos puslapius, kuriuose buvo pateikta 200. Taigi svetainėje nerasite daug klaidų.
Kai turėsite serverio žurnalus, raskite ir ištaisykite įprastas klaidas. Paprasčiausias būdas yra sugriebti visus URL, kurie negrąžino 200 ar 301, ir suskirstyti pagal tai, kaip dažnai jie buvo pasiekti. Klaidos taisymas gali reikšti, kad turėsite pataisyti kodą. Arba gali tekti peradresuoti URL kitur. Jei žinote, kas sukėlė klaidą, taip pat galite pabandyti pataisyti šaltinį.
Kitas geras šaltinis ieškant klaidų yra Google Search Console.
Blokuokite savo svetainės dalis
Jei turite savo svetainės skilčių, kurios nebūtinai turi būti Google suindeksuotos, blokuokite juos naudodami robots.txt. Žinoma, darykite tai tik tuo atveju, jei žinote, ką darote. Viena iš įprastų problemų, kurias matome didesnėse el. prekybos svetainėse, yra ta, kad jose yra daugybė produktų filtravimo būdų. Kiekvienas filtras gali pridėti naujų „Google“ URL. Tokiais atvejais norite užtikrinti, kad „Google“ leis naudoti tik vieną ar du iš šių filtrų, o ne visus.
Sumažinkite peradresavimo grandines
Kai 301 peradresuojate URL, nutinka kažkas keisto. „Google“ matys tą naują URL ir įtrauks tą URL į darbų sąrašą. Tai ne visada iš karto seka; jis įtraukiamas į savo darbų sąrašą ir tęsiasi. Kai peradresuojate grandinėje, pavyzdžiui, kai peradresuojate ne www į www, tada http į https, visur yra du peradresavimai, todėl viskas užtrunka ilgiau.
Gaukite daugiau nuorodų
Tai lengva pasakyti, bet sunku padaryti. Norint gauti daugiau nuorodų, reikia ne tik būti nuostabiam, bet ir įsitikinti, kad kiti žinoti tu šaunus. Tai gero PR ir gero įsitraukimo į socialinę žiniasklaidą reikalas. Mes jau daug rašėme apie nuorodų kūrimą.
Kai kyla rimta indeksavimo problema, pirmiausia turėtumėte pažvelgti į savo nuskaitymo klaidos, blokuokite savo svetainės dalis ir pataisykite peradresavimo grandines. Nuorodų kūrimas yra labai lėtas būdas padidinti tikrinimo biudžetą. Kita vertus, nuorodų kūrimas turi būti jūsų proceso dalis, jei ketinate sukurti didelę svetainę.
TL;DR: tikrinimo biudžeto optimizavimas yra sudėtingas
Tikrinimo biudžeto optimizavimas nėra skirtas silpnaširdžiams. Jei svetainės priežiūrą atliekate gerai arba svetainė yra palyginti maža, greičiausiai to nereikia. Jei jūsų svetainė yra vidutinio dydžio ir gerai prižiūrima, tai padaryti gana paprasta, remiantis anksčiau pateiktomis gudrybėmis.
Įvertinkite savo techninį SEO tinkamumą
Svetainės SEO auditas – prieš pradėdami optimizuoti savo svetainę ir po optimizavimo, atlikite savo svetainės SEO auditą.
Svetainės SEO auditas prieš ir po svetainės SEO optimizavimo paieškos sistemoms.
Tikrinimo biudžeto optimizavimas yra jūsų techninio SEO dalis. Ar jums įdomu, kaip tinka jūsų svetainės bendras techninis SEO?