Jūsų svetainė turi būti pritaikyta mobiliesiems telefonams. Nes šiais laikais dauguma žmonių Google paieškoje ieško naudodami telefoną. Bet ką reiškia turėti mobiliesiems telefonams pritaikytą svetainę? Ir nuo ko pradėti? Šiame SEO pagrindų straipsnyje rasite apžvalgą, ką galėtumėte padaryti, kad pagerintumėte savo svetainę mobiliesiems.
Kada svetainė pritaikyta mobiliesiems telefonams?
Svetainė pritaikyta mobiliesiems telefonams, kai:
- padeda vartotojams greitai ir džiaugsmingai atlikti savo užduotis.
- tinkamai įkeliamas į mobilųjį įrenginį, pvz., išmanųjį telefoną ar planšetinį kompiuterį.
- kraunasi žaibiškai.
- turinys pateikiamas skaitomai, naudotojams nereikės keisti mastelio.
- suteikia pakankamai vietos naršyti liečiant.
- siūlo pridėtinę vertę mobiliųjų įrenginių naudotojams.
- iš karto suprantama paieškos sistemoms.
Kodėl mobilusis SEO yra svarbus?
Mobilusis SEO užtikrina, kad jūsų svetainė mobiliesiems pasiūlytų geriausią įmanomą turinio pateikimą mobiliojo įrenginio naudotojui. Kadangi mūsų pasaulis vis labiau orientuotas į mobiliuosius, svarbu, kad jūsų svetainė būtų pritaikyta mobiliesiems. Jei jūsų svetainė (tinkamai) nepasiekiama mobiliųjų įrenginių naudotojams, negausite tinkamo reitingo paieškos sistemose ir taip negausite pajamų. Todėl turėtumėte padaryti viską, ką galite, kad optimizuotumėte savo svetainės mobilųjį vaizdą ir padarytumėte jį kuo geresnį. Tiesą sakant, jis turėtų būti puikus!
Svarbu Google
Dar nuo 2016 m, Google naudoja mobiliąją svetainės versiją, kad nustatytų svetainės reitingą. Taigi, jei jūsų svetainė nėra tobula arba svetainėje mobiliesiems rodoma mažiau turinio, jums bus sunku gauti gerą reitingą. Štai kodėl taip svarbu sukurti visiškai funkcionuojantį ir interaktyvų jūsų svetainės (mobiliesiems) dizainą.
Laimei, Google turi puikų darbo pradžios vadovas padėti tobulinti svetainę mobiliesiems. Taigi, naudokite šią metriką, kad išsiaiškintumėte, į ką sutelkti dėmesį tobulinant svetainę mobiliesiems.
Laikykite tai kaip vieną svetainę
Nepamirškite žiūrėti į savo svetainę kaip į vieną dalyką. Neturėtumėte turėti „svetainės mobiliesiems“, kuri skiriasi nuo „svetainės darbalaukyje“. Turėtumėte turėti vieną svetainę, kuri prisitaikytų prie bet kokio ekrano, kuriame ji peržiūrima. Tai taip pat reiškia, kad skirtingų požiūrių turinys turi būti toks pat.
Kaip patobulinti savo svetainę mobiliesiems
Norėdami pagerinti savo mobiliesiems SEO, turite sutelkti dėmesį į kelis dalykus:
- Patirkite džiaugsmingą vartotojo patirtį.
- Įsitikinkite, kad jūsų svetainė reaguoja.
- Pagerinkite savo svetainės greitį.
- Naudokite struktūrinius duomenis.
- Neblokuokite JavaScript, HTML ir CSS kodų.
- Nenaudokite per daug peradresavimų.
- Pasirinkite tinkamą peržiūros sritį.
- Nenaudokite tarpinio puslapio ar iššokančiųjų langų.
- Patvirtinkite tinkamumą mobiliesiems.
- Papasakokite Google apie savo svetainę.
Panagrinėkime šias temas išsamiau.
Sutelkite dėmesį į tai, kad jūsų svetainė būtų paprasta ir maloni naudoti naudojant PVO mobiliesiems
Pasiūlykite puikia vartotojo patirtį naudotojams, ir pastebėsite, kad tai patiks ir Google. Taigi, kaip tai padaryti? Pirmiausia išsiaiškinkite, ką norite, kad naudotojai veiktų jūsų svetainėje. Tada įsitikinkite, kad tai lengva padaryti žmonėms. Ar norite, kad žmonės jums paskambintų? Telefono numerį būtinai nurodykite priekyje ir centre, kad jį būtų lengva rasti. Norite padidinti konversijas? Kad pirkimo mygtukas išsiskirtų ir tinkamai veiktų! Kitaip tariant: sutelkite dėmesį į savo svetainę ir patarkite lankytojams atlikti veiksmus, kurių norite.
Tačiau sutelkite dėmesį ne tik į savo tikslus. Pažvelkite ir į savo vartotojus! Išsiaiškinkite, kodėl jie lankosi ir kokias užduotis dažniausiai atlieka jūsų svetainėje. Tada įsitikinkite, kad jiems tai lengva. Nes jei kas nors nuvilia jūsų vartotoją, tai kenkia jums ir jūsų rezultatams. Štai kodėl turėtumėte išbandyti, tobulinti ir visiškai optimizuoti savo svetainę mobiliesiems.
Reaktyvus dizainas
Yra keletas būdų, kaip pagerinti svetainę, kad ji būtų prieinama mobiliųjų įrenginių naudotojams. Svarbiausia yra sukurti reaguojanti dizainą. Dėl interaktyvaus dizaino jūsų svetainė veikia viename URL, todėl Google lengviau ją supras ir indeksuos.
Jei naudojate WordPress TVS, tikėtina, kad jūsų tema jau reaguoja ir gali prisitaikyti prie visų ekranų. Nes jei jis netinkamai keičiamas, turėtumėte pasikalbėti su žiniatinklio kūrėju, kaip tai ištaisyti, arba pasirinkti kitą temą.
Pagerinkite savo svetainės greitį
Vienas iš svarbiausių dalykų, kuriuos galite padaryti, kad pagerintumėte svetainės PVO mobiliesiems, yra pagerinti svetainės įkėlimo greitį. Įvairūs tyrimai parodė, kad žmonės palieka svetaines, kurios įkeliamos lėtai, ir tikriausiai niekada negrįžta. Štai kodėl svetainės greitis yra svarbus reitingo veiksnys ir kodėl Google vis daugiau dėmesio skiria šios dažnos problemos sprendimui.
Gaukite geresnę žiniatinklio prieglobą savo svetainei
Svarbiausias patarimas, kaip optimizuoti svetainės mobiliesiems greitį, yra investuoti į geresnę žiniatinklio prieglobą. Daugelis svetainių veikia nebrangiuose prieglobose, kurie dalijasi daug serverio vietos su kitomis svetainėmis, todėl jų svetainės gali sulėtėti. Štai kodėl labai svarbu atsiriboti nuo pigaus prieglobos ir gauti gerą planą pas žinomą prieglobą – tai tikrai atsiperka!
Nežinote nuo ko pradėti? Tada agor.lt jums patars. Kuris svetainės talpinimo Hostingas ir VPS Serveris geriausias.
Optimizuokite vaizdus
Jei yra vienas greitas laimėjimas, kad pagerintumėte svetainės greitį, tai yra: optimizuoti savo vaizdus. Nekelkite tokių 3000 x 2000 pikselių HD vaizdų į savo svetainę. Sumažinkite juos iki tinkamo dydžio, tada suspauskite juos tokiais įrankiais kaip Image Optim, Squoosh arba naudokite WordPress įskiepį, tokį kaip WP Smush. Taip pat galite pažvelgti tų vaizdų pateikimą naujos kartos vaizdo formatais, pvz., WebP.
Sumažinti kodą
Kiekviena jūsų svetainės užklausa turi įtakos jūsų svetainės greičiui. Štai kodėl turite stengtis sumažinti šių užklausų skaičių, kad pagerintumėte savo svetainę mobiliesiems. Vienas iš būdų tai padaryti yra sumažinti kodą.
Kodo sumažinimas reiškia, kad grupuojate ir susiejate išteklius, pvz., JavaScript ir CSS. Dėl to naršyklė turi įkelti mažiau failų, todėl svetainė veikia greičiau. Tai skamba sunkiai įgyvendinama, bet įskiepis WP raketa gali pasirūpinti visais jūsų talpyklos poreikiais. Arba galite naudoti „Cloudflare automatini platformos optimizavimą, skirta WordPress, kad vienu ypu gautumėte daugybę patobulinimų.
Naršyklės talpyklos kaupimas
Naudodami naršyklės talpyklą nurodote naršyklei, kad puslapio elementai, kurie dažnai nesikeičia, gali būti išsaugoti jos talpykloje. Tokiu būdu naršyklė turi tik atsisiųsti naują ir dinamišką turinį, kai ji vėl apsilanko. Vėlgi, tai gali padėti papildinys, pvz., WP Rocket.
Sumažinkite peradresavimus
Kai nukreipia lankytoją iš vieno užklausto puslapio į kitą, nes prašomas puslapis buvo perkeltas arba ištrintas. Nors tai užtikrina gerą naudotojo patirtį, jei tai daroma gerai, kuo daugiau peradresavimų naudosite, tuo lėtesnė svetainė veiks. Nedarykite nesibaigiančių peradresavimų. Taip pat stenkitės, kad aplink tą tašką nebūtų nuorodų į ištrintus įrašus, nukreiptus į naujus. Visada kurkite tiesiogines nuorodas.
Naudokite struktūrinius duomenis, kad pagerintumėte svetainę mobiliesiems
Struktūrizuoti duomenys yra būtinas kiekvienai svetainei. Naudodami struktūrinius duomenis galite apibūdinti turinį taip, kad jį suprastų paieškos sistemos. Tai suteikia jums tiesioginį ryšį su paieškos sistemomis, taip sakant. Savo ruožtu paieškos sistemos gali apdovanoti jus nuostabiais turtingais rezultatais.
Svetainėje mobiliesiems turi būti tokie patys struktūriniai duomenys kaip ir staliniams kompiuteriams skirtoje versijoje – kitaip „Google“ gali susipainioti. „Yoast SEO“ automatiškai prideda struktūrinius duomenis svarbiausioms svetainės dalims, kurias galite patikslinti pagal savo skonį.
Neblokuokite tokių išteklių kaip JavaScript, HTML ir CSS
Mes tai sakėme anksčiau ir kartosime: Neblokuokite tokių išteklių kaip JavaScript, HTML ir CSS. Tai padarius Google bus sunkiau pasiekti jūsų svetainę, o tai gali sukelti blogą reitingą. Patikrink savo Google Search Console kad pamatytumėte, ar neblokuojate išteklių. Jei taip, patariame panaikinti visas blokadas, jei norite tikrai optimizuoti savo svetainę mobiliesiems.
Pagerinti įskaitomumą
Įsitikinkite, kad jūsų svetainė mobiliesiems yra skaitoma mobiliuosiuose įrenginiuose. Naudokite skirtingus įrenginius patikrinkite, ar jūsų tipografija yra tvarkinga ir padarykite pakeitimus kai būtina. Tipografija gali pabloginti arba sugadinti jūsų svetainės naudotojo patirtį.
Pagerinkite bakstelėjimo taikinių dydžius
Žmonės nekenčia, kai pirštais nepavyksta paspausti mygtuko, nuorodos ar meniu elemento. Jie gali jaustis nusivylę, kai navigacija yra sunki arba nenatūrali. Prašome pataisyti kad pagerintumėte savo svetainę mobiliesiems.
Pasirinkite tinkamą peržiūros sritį
Peržiūros sritis nustato įrenginio, naudojamo jam peržiūrėti, puslapio plotį. Nurodant teisingą peržiūros sritį, įsitikinkite, kad lankytojai, turintys konkrečius įrenginius, gautų tinkamą jūsų svetainės versiją.
Nenaudokite tarpinio puslapio ar iššokančiųjų langų
Google nubaus svetaines, kuriose naudojami dideli iššokantieji langai arba tarpinio puslapio skelbimai naujienlaiškiams, registracijos formoms ar skelbimams reklamuoti. Tai dažnai trukdo vartotojui greitai pasiekti turinį, kurio paprašė. Jei vis dėlto privalote naudoti, įsitikinkite, kad laikotės Google taisyklių.
Išbandykite savo svetainę ir pasakykite apie tai „Google“.
Prieš pradėdami dirbti su mobiliuoju SEO, turėtumėte paleisti Mobiliojo naudojimo testą Google, kad pamatytumėte, nuo ko turėtumėte pradėti. Dirbdami turėtumėte nuolat tikrinti, ar darote pažangą. Jei jūsų svetainė mobiliesiems optimizuota, turite apie tai pranešti Google, kad svetainė būtų patikrinta ir indeksuota. Naudokite Search Console kad galėtumėte stebėti savo svetainės našumą.
Tyrinėkite kitas technologijas
Yra ir kitų būdų, kaip pagerinti svetainės mobiliesiems našumą. Viena iš šių technologijų yra „Accelerated Mobile Pages“ (AMP) sistema. Tai Google ir kitų iniciatyva, kuria siekiama, kad tinklalapiai būtų itin greitai įkeliami mobiliuosiuose įrenginiuose. Suvyniodami turinį į specialų HTML kodą, galite optimizuoti puslapius taip, kad Google galėtų pagerinti jų našumą. Atminkite, kad AMP nėra be trūkumų ir ne kiekvienam projektui tai bus naudinga.
AMP nėra vienintelė technologija, padedanti optimizuoti svetainę mobiliesiems. Kitos įmonės siūlo panašius sprendimus, pavyzdžiui, įvairias optimizuotas „Cloudflare“ pristatymo technologijas. Šiomis dienomis yra tiek daug pasirinkimų!
Išvada
Padarykite viską, ką galite, kad sutvarkytumėte savo svetainę mobiliesiems ir kad ji būtų tobula ne tik Google, bet dar svarbiau, lankytojams. SEO mobiliesiems yra ne tik puikus turinys ir nepriekaištingas techninis pristatymas. Tai daugiau apie puikios vartotojo patirties sukūrimą. Kai tai pasieksite, esate pakeliui į Google pirmuosius puslapius!