Naudojamos priemonės ir žinios bei patirtis yra trys ramsčiai, kuriais grindžiamas svetainės SEO optimizavimas paslaugoms atliekančio darbuotojo profesionalumas. Be sudėtingų programinės įrangos produktų, SEO ir žiniatinklio valdytojai naudoja paprastesnius įrankius – naršyklės plėtinius. Siūlome 10 papildinių, galinčių papildyti ar visiškai pakeisti programas, naudojamas svetainių populiarinimui, apžvalgą. Mūsų komanda įsitikino daugumos jų veiksmingumu iš savo patirties.
1. Taupome laiką rankiniam semantikos rinkimui
„Yandex Wordstat Assistant“ yra „Chrome“ SEO optimizavimas plėtinys, skirtas greitai ir patogiai surinkti pagrindines „Yandex.Wordstat“ užklausas rankiniu režimu. Įskiepis leidžia jums ieškoti ir vienu paspaudimu pridėti reikiamas paieškos užklausas „Wordstat“, žymiai sutaupo laiko semantikos rinkimui ir redagavimui. Frazės, nurodančios dažnį, į sąrašą siunčiamos pasirinktinai arba naudojant funkciją „pridėti viską“. Galite dirbti su paruošta semantika skaičiuoklių redaktoriuose, pvz., „Excel“ arba „OpenOffice Calc“. Papildomos parinktys apima įvairius rūšiavimo režimus, gerai veikiantį pasikartojimo patikrinimą, automatinį „+“ ženklo pašalinimą iš raktinės frazės.
Kam: visi, kurie nenori mokėti už raktų surinkėją; darbui prie mažų projektų ir semantikos rinkimui siauroje teminėje nišoje, kur nereikia rimto paketinio procesoriaus.
2. Semantikos rinkimas, konkurentų analizė, kontekstinės reklamos paleidimas
„WordStater“ yra dar vienas asistentas, dirbantis su „Yandex.Wordstat“, tačiau turintis žymiai daugiau galimybių. Plėtinys palaikomas „Google Chrome“ ir „Yandex“ naršyklėje. „WordStater“ yra tikras šveicariškas peilis, kuriuo disponuoja interneto rinkodaros specialistas. Remiantis kūrėjų garantijomis, papildinys optimizuoja įprastus procesus ir 60%pagreitina darbą su „Yandex.Wordstat“. Ir tai yra atvejis, kai kūrėjai pernelyg nesigiria savo produkto.
Ką gali padaryti „WordStater“:
- renka semantiką rankiniu ir pusiau automatiniu režimais;
- įtraukia žodžius į neigiamų sąrašą;
- tiria konkurentus „Google“ ir „Yandex“ paieškos rezultatuose;
- analizuoja paklausą, prognozuoja biudžetą, apskaičiuoja reklamos kampanijos pelningumą;
- padeda sumažinti „Yandex.Direct“ išlaidas;
- leidžia optimizuoti jau pradėtą reklamos kampaniją pašalinant netinkamas užklausas.
Tai nėra visas „WordStater“ funkcijų sąrašas. Įskiepis reguliariai atnaujinamas ir jo funkcionalumas plečiamas.
Kam jis tinkamas: visiems dalyvaujantiems SEO optimizavime ir paleidžiantiems kontekstinę reklamą.
3. SEO optimizavimas auditą atliekame tiesiai iš naršyklės
Svetainių SEO optimizavimas analizė – „Chrome“ plėtinys yra daugiafunkcinis įrankis, skirtas analizuoti pagrindines SEO metrikas. Vienu paspaudimu papildinys nuskaito svetainės puslapį ir įvertina pagrindinius parametrus, turinčius įtakos paieškos variklio reklamos kokybei. Išplėstinėje ataskaitoje renkama informacija apie žymas, vaizdus, išorines ir vidines nuorodas ir kitus parametrus. Įskiepis pateikia duomenis apie puslapio įkėlimo greitį, jo mobiliesiems optimizavimo kokybę, naudojimo balą ir kt.
Šis paprastas naršyklės įrankis yra būtinas jūsų pačių projektų auditui, tačiau dar geriau tinka konkurentų svetainių analizei. SEO ir svetainių analizė pateikia srauto statistiką, parodo, kokios technologijos naudojamos svetainėje, analizuoja socialinės žiniasklaidos profilius. SEO optimizavimas Chrome įskiepis nėra sulietuvintas, tačiau intuityvios sąsajos dėka darbas su juo yra paprastas ir nesudėtingas.
Kam: svetainių savininkai ir SEO, besidomintys SEO stebėjimu, nesigilindami į technines detales.
4. Mes analizuojame konkurentus ir galimus donorus
RDS juosta yra SEO papildinys, palaikomas „Chrome“, „Firefox“ ir „Opera“. Skirtingai nuo ankstesnio plėtinio, šio įrankio funkcionalumas yra galingesnis ir apima daugiau parametrų. RDS juosta daugiausia skirta žiniatinklio valdytojams ir profesionaliam SEO. Kam tai aktualu, turi sąsaja ir rusų kalba.
Naršyklėje atidarytą svetainę galima labai tiksliai analizuoti pagal įvairius SEO optimizavimas parametrus: greitai susipažinti su ICS (svetainės kokybės indeksas), įvertinti PR, sužinoti indeksuotų puslapių skaičių „Google“ ir „Yandex“, išanalizuoti nuorodų profilį ir dar kelios dešimtys parametrų, kurie objektyviai atspindi svetainės patikimumą. Visa tai galima pasiekti tiesiogiai naršyklės skydelyje.
RDS baras yra nepakeičiamas asistentas analizuojant donorų svetaines, kuriose planuojama įdėti nuorodas. Naudojant papildinį, lengva pasirinkti perspektyvias svetaines be jokių kompromituojančių ženklų, o tai yra veiksmingo ir saugaus nuorodų reklamavimo pagrindas .
Kam jis tinkamas: svetainių valdytojams, SEO, interneto rinkodaros specialistams.
5. Ieškote pažeistų nuorodų
„Check My Links“ yra „Chrome“ plėtinys, kuris tikrina svetainės puslapį ir ieško sugadintų nuorodų. Ši procedūra yra įtraukta į standartinį priemonių, skirtų vidiniam SEO optimizavimui svetainėje, sąrašą . „Check My Links“ papildinyje nėra nieko revoliucinio, tačiau jis skiriasi nuo panašių įrankių savo paprastumu ir aiškumu: visos problemos nuorodos puslapyje paryškintos raudonai, o veikiančios – žalia spalva. Tai ypač naudinga, kai redaguojate tinklalapį su daugybe nuorodų. Visos sugedusios nuorodos vienu paspaudimu nukopijuojamos į iškarpinę. HTTP atsakymo kodai ir visi probleminių nuorodų URL skelbiami konsolės žurnale (Ctrl + Shift + J).
Kam tinkamas: žiniatinklio valdytojams, SEO, turinio redaktoriams, interneto dizaineriams.
6. Kitų svetainių techninių „vidų“ tyrinėjimas
Kalbant apie konkurentų SEO optimizavimas analizę, turite kuo daugiau sužinoti, įskaitant jų svetainių technologinius aspektus. „BuiltWith Technology Profiler“ plėtinys padeda šiuo klausimu. „Chrome“ papildinys rodo, kokiomis technologijomis sukurta konkreti svetainė. Vos per kelis paspaudimus galite daug sužinoti apie jo techninę pusę: projekto kūrimo metus, informaciją apie serverius, TVS tipą, sistemas, informaciją apie reklamą, įvertinti „JavaScript“ bibliotekas ir funkcijas, analizuoti turinį ir daug daugiau.
Kas naudoja: kūrėjai, dizaineriai, optimizatoriai; Pagrindinis „BuiltWith“ tikslas yra ne tiek šnipinėti konkurentus, kiek suteikti galimybę suprasti, kaip konkretus sprendimas įgyvendinamas jums patinkančioje svetainėje.
7. Konkurentų srauto analizė
„AdditionalWeb“ papildinys yra dar vienas SEO optimizavimas audito plėtinys, tačiau daug dėmesio skiriama srauto analizei. Jame pateikiama išsami informacija apie tam tikros svetainės lankytojus, naudotojų seansų trukmę, atmušimų procentą, signalų geografiją ir daug daugiau. „Hasonló tinklas“ yra puikus įrankis tiriant konkurentus ir tikrinant donorų svetaines.
Kas gali naudoti: visi, dalyvaujantys reklamoje, daugiausia dėmesio skiriant išorinei turinio rinkodarai.
8. Techninių klaidų radimas ir taisymas
Sugedusių nuorodų ir HTTP klaidų taisymas yra svarbi vidinio SEO optimizavimo dalis. Puikus pagalbininkas šiuo klausimu yra „Chrome“ skirtas „Redirect Path“ papildinys. Jis aptinka 301, 302, 404 ir 500 klaidų, „Javascript“ peradresavimus ir daugybę kitų trūkumų, kurie nepakankamai įvertina SEO rezultatus. Nustačius problemą, naršyklės plėtinys siunčia pranešimą. Tai labai svarbu, nes daugelio klaidų nėra lengva aptikti kitais būdais. Štai kodėl paprastas ir greitas peradresavimo kelias yra labai vertinamas profesionalų bendruomenėje.
Kas gali naudoti: svetainių savininkai, kūrėjai, SEO optimizatoriai.
9. Išsiaiškinkite konkurentų sėkmės paslaptį
„SerpWorx“ yra papildinys, skirtas peržiūrėti kitų svetainių raktinių žodžių SEO duomenis. Vienu paspaudimu gausite išsamią SEO ataskaitą, įskaitant tris dešimtis rodiklių. Iš visų panašių plėtinių „SerpWorx“ yra bene funkcionaliausias ir didžiąją dalį savo darbo atlieka SEO. Tačiau už papildinio galimybes turėsite sumokėti 30 USD per mėnesį. Geras dalykas yra nemokama trijų dienų versija.
Kam tai skirta: SEO specialistai, vykdantys daugybę projektų.
10. Puslapio įkėlimo greičio SEO optimizavimas
Įkėlimo laikas yra vienas iš pagrindinių paieškos reitingų veiksnių. Norėdami sužinoti, kaip greitai įkeliama jūsų svetainė, padeda „Google PageSpeed Chrome“ plėtinys. Vienu paspaudimu įskiepis apskaičiuoja šį parametrą, bet dar svarbiau, kad jis pateikia suasmenintas rekomendacijas, kaip pagreitinti svetainę. Jis gali patarti optimizuojant kodą, suglaudinant vaizdus, vaizdo įrašus ir kitas naudingas rekomendacijas. Papildinys analizuoja svetainių darbalaukio ir mobiliųjų versijų greitį.