Atlikti tyrimai rodo, kad 2021 m pabaigoje, keičiasi internetinių svetainių reklamos būdai. Bet kokiam verslui, nepaisant jo dydžio ir teisinės organizacijos formos, labai svarbu formuoti klientų bazę. Apsvarstykime efektyviausius klientų pritraukimo būdus ir kanalus 2021 m. pabaigoje ir kodėl jie keičiasi?
Reklamos būdai ⭐️ Trys pagrindinės taisyklės
Kokie yra reklamos būdai?, bet visų pirma, pažvelkime į tris taisykles, kurių reikia nepamiršti ieškant tinkamo kanalo savo verslui reklamuoti.
Kliento pritraukimo išlaidas reikia susigrąžinti
Investicijos gali neatsipirkti nuo pirmosios operacijos, tačiau vidutinės pritraukimo išlaidos turėtų būti mažesnės už lėšas, kurias vienas mokantis klientas atneša jums per visą sąveikos su jūsų produktu, darbu, paslauga laikotarpį.
Sutelkite dėmesį į ilgalaikį darbą su naujais klientais
Turėtumėte mažai domėtis vienkartiniais pirkiniais. Kalbama ne tik apie tai, kad tokių klientų pritraukimo išlaidos yra gana didelės, bet ir apie tai, kad prieš pirmą pardavimą turėtumėte kuo išsamiau papasakoti klientui apie savo produktą – tai yra, išleisti savo laiko ir pastangų. Vien tik vienkartiniai pirkimai neskatins jūsų verslo augimo; investicijų į reklamą efektyvumas nebus maksimalus.
Darbas tinkamu traukos kanalu turėtų būti nuolat optimizuojamas.
Negalite vieną kartą paleisti reklamos ir už tą pačią kainą gauti nuolatinį klientų srautą. Jums reguliariai reikės išleisti išteklius: finansus (skirti lėšų reklamai), laiką (pavyzdžiui, patikrinti pardavimo pasiūlymų atitikimą reklamai, optimalias nuostatas – kas mato skelbimus, kur, kada, konkurencinę aplinką) ir pan. Įgijimo kanalai reguliariai atnaujinami, ir jūs turite arba patys stebėti šių kanalų tendencijas ir pokyčius, arba kreiptis į ekspertus (paslaugas, agentūras).
Kanalo tendencijos ir pritraukimo metodai 2021 m
Čia yra svarbiausi pritraukimo kanalai ir būdai. Ar jie tinka jūsų verslui, priklauso nuo jo specifikos. Kanalo efektyvumui įtakos turės daugybė veiksnių: kur jūsų tikslinė auditorija dažniausiai leidžia laiką, kiek brangiai vienas kanalas pritraukia jūsų kanalą pagal jūsų temą, kokias komercines užklausas norite reklamuoti, kokį biudžetą turite pritraukti ir pan. Kiekvieno kanalo ir metodo kaina tikrinama empiriškai, optimizuojant tiksliai pagal jūsų poreikius.
SEO reklama (reklama „Yandex“ ir „Google“ paieškoje)
Daugeliui SEO atrodo pasenęs, sudėtingas ir neveiksmingas, tačiau taip nėra. Jei teisingai dirbsite su šiuo kanalu, SEO bėgant metams taps viena perspektyviausių jūsų verslo priemonių. Tai kanalas, per kurį galite pritraukti labiausiai besidominčią auditoriją. Esmė ta, kad reklamuojate savo išteklius „Yandex“ ir „Google“ paieškos sistemų viršuje, ir kuo aukštesnė jo pozicija, tuo daugiau srauto sulaukiate.
SEO reklamos tendencija dabar yra integruotas požiūris – darbas su išoriniais ir vidiniais reitingo veiksniais. Išoriniai veiksniai reiškia darbą su nuorodų aplinka: jūsų išteklius (ar tai būtų svetainė, grupė Facebook, VKontakte ar tinklaraštis) turėtų būti susieti autoritetingiausiomis svetainėmis. Tokiu atveju jūsų išteklių pozicija paieškoje augs ir artės prie viršaus. Tačiau tai galima pasiekti aukšta paties išteklių kokybe – tam reikia dirbti su vidiniais reitingavimo veiksniais. Šie veiksniai apima visą techninį svetainės komponentą, patogumą, puslapio įkėlimo greitį ir kt.
Jau keletą metų „Yandex“ ir „Google“ paieškos sistemų reklamos tendencija taip pat yra svetainės (ar bet kurio kito „nukreipimo“ puslapio) turinio komponentas: jei vartotojas ieško „auklės paslaugų Vilniuje“, paprašius, jis tikisi tiksliai pamatyti puslapį su Vilniuje vaikų priežiūros paslaugų aprašymu. Be to, potencialus klientas nori gauti kuo suprantamesnį ir talpesnį produkto ar paslaugos aprašymą, sužinoti kainą, pristatymo būdus ir pan. Kai taip atsitinka, jūsų išteklių populiarumas auga, o klientų srautas didėja.
Verta paminėti, kad SEO yra kanalas, kuris neduos greitų rezultatų. Tačiau reguliariai dirbant šia kryptimi, srautas iš mėnesio į mėnesį augs, o rezultatai jus džiugins ilgą laiką.
kontekstinė reklama
Vienas iš populiariausių klientų pritraukimo būdų yra reklama „Yandex.Direct“ arba „Google Ads“. Jūs tikrai girdėjote apie tokius kanalus – tai yra mokama informacijos apie jūsų įmonę vieta „Yandex“ ir „Google“ skelbimų rinkiniuose. Jie yra brangūs, tačiau klientams teikia „dabar“. Kontekstinė reklama puikiai tinka jaunoms įmonėms (iš karto sulaukiate klientų, nereikia laukti, kol svetainę indeksuos paieškos sistemos ir pan.).
Reklamos kaina čia didelė. Jo dydis priklauso nuo daugelio veiksnių: konkurencingumo, pageidavimų, kuriuos norėtumėte skatinti, reklamos nustatymų subtilybių, geografijos ir pan. Patirties. Bet tai tikrai kanalas, į kurį turite atkreipti dėmesį ir kurį verta išbandyti verslas. Rekomenduojama darbą su šiuo kanalu atiduoti ekspertams, nes nepriklausomas, neprofesionalus paleidimas gali sukelti klaidų ir greitą biudžeto „nutekėjimą“.
Reklamos būdai ⭐️ Tikslinė reklama
Tai kanalas, skirtas pritraukti klientus naudojant mokamus blokus socialiniuose tinkluose. Jei jūsų klientai yra socialiniuose tinkluose (jie tikriausiai yra), taip pat turėtumėte naudoti tikslinę reklamą. Galimybės patikslinti reklamą socialiniuose tinkluose nuolat plečiasi, ir jei teisingai dirbsite su šia priemone, už gerą kainą galite gauti gerą klientų srautą.
Šis kanalas taip pat nurodo momentinį momentą – dabar investuojate į reklamą ir iškart sulaukiate klientų.
Reklamos būdai ⭐️ Naujienlaiškis el. Paštu
Norėdami užsakyti masinių laiškų siuntimo paslaugas, jus tai galite padaryti bet kuriuo paros metu.
Naujienlaiškis el. paštu, 2021 metų pabaigoje, tampa populiarumo lyderiu. Su naujienlaiškiu siuntimu, reikėtu būti jums atsargiems. Neduos laukiamo rezultato informaciniu laiškų siuntimas. Klientai laukia jūsų akcijų, nuolaidų pasiūlymų ir panašiai. Taikant kompetentingą el. Pašto strategiją, naujo kliento pritraukimo išlaidos laikui bėgant taps vis mažesnės, nes abonentų skaičius kas mėnesį augs.
Be to, rekomenduojame keistis abonentų baze su savo partneriais ir tiekėjais siunčiant el. Kviečiate juos siųsti savo komercinį pasiūlymą į jūsų duomenų bazę, o ne į panašią paslaugą (laikantis teisės aktų dėl asmens duomenų). Ji yra sąlyginai nemokama, neskaičiuojant laiko ir pastangų, praleistų susitarimams ir laiškų ruošimui. Tokie mainai ne tik leis jums gauti naujų klientų, bet ir sustiprins jūsų verslo ryšius.
Darbas su reputacija
2020 m. Įvedus kovos su korona virusu apribojimus, daugelis įmonių visiškai persijungė į internetą, o dėmesys įvertinimams ir apžvalgoms pradėjo pastebimai augti. Dabar bet kuris verslas yra suinteresuotas dirbti reputacijoje atviruose šaltiniuose, nes klientai priima sprendimą pirkti, skaitydami kitų žmonių atsiliepimus ir atkreipdami dėmesį į įvertinimus, pagyrimus ir kritiką.
Turėtumėte maksimaliai atkreipti dėmesį į savo klientų nuomonę: stebėkite savo organizacijos paminėjimus peržiūros svetainėse, žemėlapių paslaugose, profilio šaltiniuose ir socialiniuose tinkluose. Būtinai išstudijuokite savo organizacijos reitingą ir paskatinkite lojalius klientus parašyti atsiliepimą: naudokite QR kodus, kad atsiliepimai būtų palikti neprisijungus, dalomoji medžiaga ir el. Tai leis jums sužinoti, ką klientai galvoja apie jūsų produktą, o esant neigiamai vartotojų patirčiai – ištaisyti defektą ir išvengti problemos pasikartojimo.
Įvertinimai ir „žvaigždutės“ taip pat turi įtakos kitiems kanalams: jie rodomi šalia paieškos fragmento (fragmentas – šaltinio teksto ar programos kodo fragmentas, naudojamas paieškos sistemose, teksto redaktoriuose ir kūrimo aplinkoje) ir tiesiogiai veikia įsigijimo kaina. Taigi įmonei, turinčiai trijų žvaigždučių įvertinimą, klientų pritraukimo iš kontekstinės reklamos ir paieškos kaina bus brangesnė nei penkių žvaigždučių reitingą turinčiai įmonei. Taip yra dėl to, kad kuo aukštesnis įvertinimas, tuo dažniau vartotojai spustelėja fragmentą, norėdami sužinoti išsamią informaciją ir įsigyti.
* * *
Trumpai apžvelgėme svarbiausius reklamos kanalus 2021 m. ir kas pasikeitė. Jus taip pat turite patirties reklamuojant savo verslus. Prašome pasidalykite savo patirtimi, per mūsų komentarų formą.