Interneto svetainės šlamšto ir nereikalingu failu pašalinimas – Įdiegus WordPress TVS bazine versija, kartu įsidiegia keletas nemokamu dizainų, nereikalingu plugins, įvairiu paslėptu nuorodų reklamos tikslais, kurie yra visiškai interneto svetainei nenaudingi ir visiškai nereikalingi, lėtina svetainę ir žinoma naudoja jūsų serverio resursus.
Ši darbą reikia atlikti iškarto išdiegus WordPress TVS bazine versija, kai pašaliname nemokamus Twenty Twenty, Twenty Seventeen, Twenty Nineteen dizainus, mokama Plugin Akismet Anti-Spam ir failus license.txt, readme.html, wp-config-sample.php iš serverio.
Pastaba*: Lietuvoje kuriant svetaines, nėra tokios praktikos valyti bazine WordPress TVS versija, gal dėl neturėjimo priemonių, o gal ir dėl to, kad programuotojai žino, kad vis tiek užsakovas nesupras, kad jų svetainė pilna įvairaus šlamšto.
Interneto svetainės šlamšto pašalinimas
Kaip pavyzdį pateikiame nemokamo dizaino pėdsakus kuri mes pašalinome
( * theme_mods_twentytwentyone), bet svetainėje ir serveryje vis tiek yra likę failai su aktyviomis nuorodomis. Vidutiniškai reikia pašalinti apie 90 įvairaus tipo failų.
Kurdami vaidolaiptai.lt interneto svetainę pašalinome 135 įvairaus tipo failus ir dabar, kai jau turime švaria WordPress TVS, galime pradėti diegti profesionalu dizainą.
Interneto svetainės kūrimas «STARTER» planas
Norite pristatyti savo verslą ir Planuojate kurti svetainę savo jėgomis. Mes jums galime padėti, Mūsų interneto svetainės STARTER planas, kaip tik ir yra tiems, kurie nori kurti svetainę savo jėgomis.
NEPAGEIDAUJAMU PASLĖPTU IŠEINANČIU NUORODU PAŠALINIMAS IŠ SAVO SVETAINĖS RANKINIU BŪDU
Dažnai žmogus, atsisiuntęs, pavyzdžiui, savo svetainės TVS šabloną ar papildinį, patenka į nemalonią situaciją: įdiegus šabloną, jo svetainėje staiga atsiranda reklaminių šlamšto nuorodų. Jie gali būti nematomi, bet paslėpti nuo vartotojo akių. Bet jie yra aiškiai matomi paieškos robotui. Ir ši nepageidaujama reklama neigiamai veikia svetainės reitingą ir paieškos sistemos pasitikėjimą ja, o tai reiškia, kad svetainė paieškos rezultatuose bus žemesnė, nei galėjo būti. Išsiaiškinkime, kaip išvalyti svetainę nuo nepageidaujamo pašalinio kodo. Toliau nurodysime kai kuriu kodų pašalinimą rankiniu būdu.
Kenkėjiško kodo paieškos ir pašalinimo iš svetainės instrukcijos
1, Ieškokite nepageidaujamo kodo jūsų svetainėje
Pirmiausia turite nustatyti, kur internetinės svetainės puslapio kode rodomi pašaliniai skelbimai. Norėdami tai padaryti, atidarykite svetainę naršyklėje tame puslapyje, kuriame yra įtarimas dėl nepageidaujamo kodo. Jei kažkieno kodas jums atėjo iš nustatyto šablono, greičiausiai šlamšto skelbimai bus ne pagrindiniame puslapyje, o vidiniuose svetainės puslapiuose.
Atidarykite svetainės šaltinio kodą (daugelyje naršyklių tai daroma naudojant sparčiuosius klavišus Ctrl+U). Greičiausias būdas yra ieškoti derinio šaltinio kode http: // , nes skelbimuose visada yra nuorodų. Jei radote nuorodų, kurių nesate paskelbę, tada jūsų baimės nebuvo veltui. Prisiminkite elemento, į kurį įdėtas skelbimas, identifikatorių (ID arba klasę (klasę).
Dažnai užkrėstos svetainės gali nepasiduoti. Jie elgiasi „subtiliai“, tiesiog įterpdami kelias reklamines nuorodas į tam tikrus puslapius ir paslėpdami juos nuo lankytojų akių. Pavyzdžiui, infekciją atradau visiškai atsitiktinai: vienos iš mano svetainių paieškos rezultatų kartu su trumpu tekstu, apibūdinančiu svetainėje siūlomas paslaugas, buvo paskelbtas pranešimas iš visiškai kitos srities, kurios aš akivaizdžiai nepadariau.
2, Vietinės kopijos darymas užpultos svetainę
Kitas žingsnis yra atsisiųsti savo svetainę per FTP arba kitu būdu į kompiuterį: paieška kompiuteryje yra greitesnė nei internete. Atsisiųsdami ieškokite failų, kuriuose yra teksto su anksčiau apibrėžto ID ar klasės pavadinimu .
Patogu ieškoti nepageidaujamo kodo naudojant „Total Commander“
Patogu ieškoti naudojant failų tvarkyklę, tokią kaip „ Total Commander“ . Jame yra įrankiai, kurių reikia norint atlikti pasirinktines paieškas. Įveskite failo pavadinimo kaukę ( * .php arba * ), žodį, pagal kurį norite ieškoti ( identifikatoriaus ar klasės pavadinimą ), taip pat failo kodavimą.
3, Ieškoti užmaskuoto nepageidaujamo kodo svetainėje
Gali būti, kad nieko nerasite. Tai nenuostabu, nes užpuolikai dažnai užmaskuoja (užšifruoja) savo kodą. Ir dažnai šifravimui naudojama integruota PHP funkcija, vadinama base64_decode. Todėl kitas dalykas, kurį turėtumėte padaryti, yra ieškoti atsisiųstų failų naudojant base64_decode tekstą. Greičiausiai rasite keletą php failų su šia funkcija. Atidžiai juos išstudijuokite. Jei kodas, kuris naudoja šią funkciją, tik kažką užšifruoja ir tada parodo puslapyje, tada tikriausiai to ir ieškome. Pavyzdžiui, gali būti panaši konstrukcija:
Kintamasis $ fml gali turėti bet kokį pavadinimą.
Padarykite atsarginę failo kopiją ir ištrinkite visas kodo dalis, kuriose vyksta ši konstrukcija.
Dabar į serverį įkelkite „švarią“ failo versiją. Įsitikinkite, kad jūsų svetainė veikia. Jei svetainė veikia normaliai, o reklaminio šlamšto nuorodos dingo žiūrint šaltinio kodą, viskas buvo padaryta teisingai. Jei svetainėje pateikiama klaida, pakeiskite naują failą išsaugota atsarginėje kopijoje. Yra dvi galimybės: arba tai nėra kenkėjiškas kodas, arba kodas turi tam tikrą savigynos funkciją.
4 Tolesni veiksmai ieškant kenkėjiško kodo
Pažiūrėkite, kokie failai naudojami kuriant puslapį. Norėdami tai padaryti, įterpkite šį kodą šablono pabaigoje po uždarymo </html> žymos :
Šiame kode bus išvardyti failai, dalyvaujantys kuriant kiekvieną jūsų svetainės puslapį. Nepageidaujamas kodas tikrai bus viename ar daugiau failų.
Sąrašas gali būti gana ilgas, tačiau vis tiek apribos jūsų paiešką.
Na, bet kokiu atveju pakeiskite prieigos prie svetainės administratoriaus skydo ir FTP prieigos slaptažodžius.