Šiuolaikinio interneto erdvė užpildyta įvairios paskirties ,,Nemokamos internetinės parduotuvės kūrimas,, virtualiomis parduotuvės kūrimo paslaugomis. Tokiose parduotuvėse galite nusipirkti daugeli produktų nuotoliniu būdu: nuo knygų, rankų darbo dirbinių iki reto muziejaus eksponato. Elektroninės prekybos rinka sparčiai auga, o sėkmingiausi dalyviai kasmet pasiekia milijoninę apyvartą. Statistika rodo, kad net kelis kartus padidėjo vidutinės pirkimo internetu išlaidos ne tik iš didžiųjų miestų, bet ir iš mažų gyvenviečių, o taip pat atsirado įvairios mokėjimo ir pristatymo formos.
Nemokamos internetinės parduotuvės kūrimas
Šiandien jau yra galimas internetinės parduotuvės kūrimas savomis jėgomis ir jūs galite sukurti savo internetinę parduotuvę nuo nulio patys ir visiškai nemokamai – yra daug paslaugų teikėjų, kurie jums pasakys, kaip tai padaryti per trumpą laiką ir maksimaliai efektyviai. Idėja gali atrodyti viliojanti, tačiau organizuojant virtualią prekybą su nemokama internetine parduotuve, yra spąstų. Pažvelkime atidžiau į nemokamos internetinės parduotuvės privalumus ir trūkumus, jos organizavimo etapus ir galimas alternatyvas.
Ar galima nemokamai sukurti internetinę parduotuvę ir kokiais atvejais nemokamos internetinės parduotuvės kūrimas patartina?
Galvojant apie idėją, kaip savarankiškai ir nemokamai susikurti internetinę parduotuvę, svarbu iš karto suprasti, kad nepavyks visiškai išvengti išlaidų. Bent jau turėsite įregistruoti individualų verslą, sumokėti socialinius mokesčius ir sumokėti už pardavimo vadybininkų darbą, išlaikyti asortimentą ir logistiką. Todėl nemokama virtuali el. parduotuvė reiškia, kad nėra išlaidų jos kūrimui. Lengviausias būdas yra naudoti specialius internetinius konstruktorius, kurie suteikia paprastus ir patogius įrankius greitai sukurti svetainę. Vartotojas gali pasirinkti vieną iš kelių šablonų ir jam reikalingų komponentų bei modulių. Jis taip pat gauna nemokamą domeną ir serverio prieglobą. Internetinę parduotuvę galite sukurti patys per kelias valandas, o profesionalus darbas tokio tipo svetainėje užtrunka savaites ar net mėnesius.
Nepaisant viso patrauklumo, vargu ar ši idėja bus sėkminga komerciniu požiūriu. Tikėtina, kad naujai sukurtos internetinės parduotuvės funkcijos bus ribotos. Apribojimai gali būti įvairūs, o tai reiškia automatinį pardavimo ir pelno sumažėjimą. Nemokamos internetinės parduotuvės, kaip taisyklė, neturi originalaus dizaino, o tai ne tik pablogina vartotojų suvokimą, bet ir sukelia sunkumų reklamuojant. Trečiosios šalies reklama, kuri būtinai yra tokiuose ištekliuose, taip pat įpila degalų į ugnį. Nemokamas domeno vardas geriausiu atveju turi trečiąjį lygį, kuris vargu ar patiks paieškos sistemoms. Be to, gali pasirodyti, kad nemokama tik demonstracinė paslaugos versija. Tolesniam darbui bus pasiūlyta už pasirinktą paslaugų paketą susimokėti.
Jūsų informacija
Gerai žinomas būdas sutaupyti pinigų yra nemokamo TVS sprendimo naudojimas. Tinklas turi didelį atviro kodo TVS pasirinkimą, skirtą ir internetinėms parduotuvėms. Pavyzdžiui, Opencart, WordPress osCommerce, Joomla, PHPShop ir t.t. Startinės internetinės parduotuvės projekto kūrimas kainuos nebrangiai (600–700 EUR) ir jums nereikia mokėti už patį variklį.
Parduotuvės kūrimas pagal nemokamus šablonus prasmingas tik mikroįmonių savininkams: naminių rankų darbo pardavėjams ir kitoms privačioms paslaugoms, kurie neturi tolimų planų. Jei nuo pirmos dienos jums reikia aukštos kokybės ir funkcionalios internetinės parduotuvės, kuri gali vystytis ir veikti daugelį metų, turite individualiai kreiptis į programuotojus dėl svetainės kūrimo.
Nemokamos internetinės parduotuvės kūrimas „pasidaryk pats“ funkcijos
Bendras žurnalo „CMS ir „ADN Digital Studio“ tyrimas skirtas išsamiam populiariausių dizainerių galimybių ir savybių tyrimui. Analitikai pasirinko 40 paruoštų šablonų ir palygino juos pagal daugelį parametrų. Rezultatai iš esmės sudaro vaizdą, kurį gauna vartotojas, norintis nemokamai ir greitai sukurti savo internetinę parduotuvę. Pagrindinis atrankos kriterijus buvo tinkamumas darbui su elektronine prekyba, tai yra galimybė kurti katalogus ir palaikyti mokėjimo sistemas. Į atranką buvo įtrauktos tokios platformos kaip 1minute.website, AdvantShop, AllTrades, CartEnergy, Ecwid, InSales, Mozello ir kt. Vertinami šie parametrai:
1, Domenas ir serverio priegloba. Beveik visos platformos leidžia naudoti savo, anksčiau įsigytą domeną. Galimybė perkelti svetainę į trečiosios šalies prieglobą daugeliu atvejų yra draudžiama. Kai kurie (pavyzdžiui, „Eshoper“) leidžia tai padaryti visiškai išpirkus svetainę.
2, Parduotuvės kūrimas ir produktų pridėjimas. Ekspertai įvertino galimybę pridėti produktus (rankiniu būdu), redaguoti laukus, pritaikyti sąsają „sau“. Beveik visos platformos gavo neigiamų įvertinimų. „Tilda“, „Diafan.Cloud“, „AdvantShop“, „Eshoper“, „InSales“, „Merchium“, „Wix“ turi daugiau ar mažiau plačias galimybes. Šios platformos taip pat siūlo šablonus, atitinkančius šiuolaikines internetinių parduotuvių dizaino idėjas.
3, Pardavimo ir mokėjimo būdai. Maždaug pusė platformų leidžia jums sukurti asmeninę vartotojo paskyrą, pateikti produktų rekomendacijas („Jie pasirenka šį produktą“, „Jums patiks“ ir pan.), Suteikia galimybę išduoti nuolaidas ir duoti kuponus. Mokėjimo būdų pasirinkimas yra pakankamai platus: banko kortelės, PayPal ir t.t.
4, Reklama ir analizė. Dauguma platformų turi savo analizės įrankius, ataskaitų sistemas, pažangiausios platformos („AdvantShop“, „AllTrades“, „Eshoper“, „InSales“, „Webassyst“, „uCoz“, „InSales“, „Tilda“, „LPgenerator“ ir kt.) Leidžia redaguoti pavadinimus, aprašymus, raktinius žodžius, meta žymes, pridėti robots.txt, XML svetainės schemą ir kt. tai yra, atlikti SEO optimizavimą.
5, Kaina. Pasirinkimas yra didelis ir priklauso nuo tarifų plano: nuo visiškai nemokamo įdėjimo („All2cart“, „Gugx“, „Shopdepot.ru“) iki 156 eurų per mėnesį. Mokestis gali būti imamas kasdien arba priklauso nuo pardavimo apimties. Pavyzdžiui, „Pokupo“ – 1,5% nuo apyvartos. Tuo pačiu metu visas funkcijų sąrašas yra prieinamas tik mokamoje versijoje. Ir tik brangiausi tarifai neturi jokių apribojimų pridėtų produktų skaičiui.
Taigi ryšys yra akivaizdus: kuo išsamesnis funkcionalumas, tuo didesnė mėnesio naudojimo kaina. Tai dar kartą patvirtina teiginį, kad savarankiškai ir nemokamai galima sukurti tik paprasčiausią internetinę parduotuvę, skirtą bandomajam naudojimui. Ateityje, norėdami įdiegti pažangius sprendimus, turėsite vadovautis tarifais, kurie apima mokesčio mokėjimą, arba įsigyti papildomų modulių.
Nemokamos internetinės parduotuvės privalumai ir trūkumai
Nemokamos internetinės parduotuvės kūrimas – privalumai. Akivaizdu, kad pagrindinis nemokamo sprendimo privalumas yra maksimalus taupymas. Viską galite padaryti patys, kaip jums patinka, nemokėdami už susijusių specialistų darbą. Taip pat galite pakoreguoti nustatymus pradėję projektą. Tačiau turėtumėte būti pasirengę akivaizdiems trūkumams
Nemokamos internetinės parduotuvės kūrimas – trukumai:
- silpnas našumo lygis – net ir labiausiai apgalvoto dizainerio negalima pakeisti profesionalių kūrėjų patirtimi;
- stereotipinis dizainas ir reklamos sunkumai;
- jūs gaunate trečio lygio domeną;
- reklamuodami save, jus esate priversti reklamuoti paslaugų teikėjo svetainę;
- darbo nestabilumas ir žemas saugumo lygis.
Dėl to verslininkas, užuot sutelkęs dėmesį į verslo procesus ir pelno augimo veiksnius, užsiima darbu, apie kurį mažai žino. Daug geriau patikėti darbą profesionaliems atlikėjams arba apskritai atsisakyti savo nemokamos svetainės idėjos ir naudoti funkcines platformas, kurios už pagrįstą mokestį leidžia be vargo organizuoti prekybą visoje šalyje, turi neribotas galimybes kūrimui ir pritaikymui.
Kaip patiems susikurti internetinę parduotuvę: žingsnis po žingsnio instrukcijos
Unikalios internetinės parduotuvės sukūrimą galima pavaizduoti kaip diagramą, kurią sudaro šie veiksmai:
1, Idėjos pasirinkimas. Tai turėtų būti įdomu, kiek įmanoma originaliau ir paklausiau.
2, Produktų įsigijimas ieškant palankiausių sąlygų tiekėjų, apskaičiuojant tikėtiną pardavimo kainą, pelningumo lygį, pelną, nustatant poziciją konkurentų atžvilgiu.
3, Individualaus verslininko registracija ar kito organizacinio ir teisinės formos įmonės. Mokesčių sistemos pasirinkimas.
4, Domeno, svetainės variklio pasirinkimas, originalaus dizaino sukūrimas arba gatavo produkto pirkimas. Domenas yra tinklo parduotuvės adresas. Gerai, jei jis trumpas ir įsimintinas. Pavadinimas gali atspindėti parduodamų prekių ar paslaugų kategoriją.
5, Turinio kūrimas ir talpinimas. Svetainės tekstai turi būti unikalūs, nuotraukos – originalios. Turinį galite paruošti patys arba pasinaudoti profesionalių tekstų rašytojų ir fotografų paslaugomis. Pastarųjų galima rasti specializuotose profesinėse biržose. Geras būdas pritraukti dėmesį yra nemokamo tinklaraščio ar svetainės skilties su naudingais patarimais, susijusiais su siūlomais produktais, paskelbimas, naujienų paskelbimas, programos funkcijų aprašymas ir kt.
6, Mokėjimo schemų kūrimas. Norėdami dirbti su klientais visoje šalyje, turite prijungti galimybę priimti pinigus iš banko kortelių ir elektroninių mokėjimo sistemų. Efektyviausias būdas yra prijungti mokėjimų kaupiklį. Tai paslauga, kuri leis vienu metu dirbti su keliomis mokėjimo formomis ir kuri suteikia vartotojui galimybę mokėti už paslaugas tik patogiu būdu. Norėdami prisijungti, turėsite sudaryti vieną sutartį.
7, Pristatymo mechanizmo sukūrimas. Idealiu atveju tai yra pasiūlyti klientams pasirinkimo galimybes: „Lietuvos paštas“ ir kitos paslaugos. Mokėjimas gali būti fiksuotas arba pagrįstas pirkinio svoriu / verte. Galite nustatyti užsakymo sumą, už kurią pristatymas bus nemokamas – tai paskatins pirkėją daugiau pirkti.
8, Klientų pritraukimas. Yra daug būdų reklamuotis: kontekstinė reklama, SEO optimizavimas, el. Paštas siuntimas, reklama per apžvalgas ir rekomendacijas socialiniuose tinkluose.
Svarbu!
„StatCounter“ duomenimis, 2016 metų pabaigoje mobiliųjų įrenginių naudotojų dalis viršijo prieigą prie interneto iš stacionaraus kompiuterio (atitinkamai 51,3% ir 48,7%). Bet koks šiuolaikinis interneto šaltinis (įskaitant parduotuvę) turi būti pritaikomas arba turi turėti mobiliąją programą. Tai padės pritraukti ir išlaikyti didžiulį lankytojų skaičių.
Tai yra pagrindiniai veiksmai, kaip nemokamai arba palyginti nebrangiai pradėti savo internetinę parduotuvę nuo nulio. Kalbant apie organizavimo laiką, turint ne itin didelį produktų asortimentą, visas ciklas užtruks nuo 3 iki 6 mėnesių.
Alternatyvūs variantai
Alternatyva jūsų svetainei gali būti prekių ir paslaugų pardavimas per socialinius tinklus arba specializuotas kaupimo svetaines. Trumpai apsvarstykime abu variantus.
Parduodama per socialinius tinklus
Šiuo požiūriu sėkmingiausi yra „žmonių“ ištekliai: „VKontakte“, „Instagram“, „Facebook“. Internetinė parduotuvė gali būti teminės grupės forma arba atskiras puslapis, kuriame vietoj vartotojo duomenų yra informacija apie prekes: aprašymas, nuotraukos, kainos, apžvalgos.
Privalumai:
- Lengvas įėjimas. Puslapį ar grupę galite sukurti nemokamai ir be programavimo įgūdžių.
Keletas aktyvių bendravimo su publika kanalų. Vartotojai gali rašyti privačias žinutes, palikti komentarus, persiųsti.
Paskirstymo paprastumas. Pirmieji grupės ar puslapio „lankytojai“, kaip taisyklė, yra kūrėjo „draugai“, kurie noriai dalijasi atnaujinimais su kitais draugais. Taigi galima greitai pasiekti plačią auditoriją.
Trūkumai:
- Lengvas dalyvavimas sukuria didelę konkurenciją. Tuo pačiu metu ribotas funkcionalumas neleidžia išsiskirti iš konkurentų.
Auditorija yra tik socialinio tinklo vartotojai. Skelbti į viešumą neprisijungus prie interneto yra sunkiau nei įprastą svetainę.
Jokiu būdu negalima priimti mokėjimų nuotoliniu būdu – tik grynaisiais. Galite pasiūlyti klientams siųsti pervedimus į grupės organizatoriaus banko kortelę, tačiau tai neigiamai paveiks pasitikėjimo parduotuve lygį.
Visiška priklausomybė nuo socialinio tinklo. Tinklo populiarumo mažėjimas reiškia pirkėjų skaičiaus mažėjimą grupėje. Jei puslapis bus užblokuotas, klientai bus prarasti.
Jokiu būdu negalima analizuoti lankytojų elgesio, tuo tarpu svetainės buvimas leidžia daug sužinoti apie auditoriją ir pritaikyti šias žinias rinkodaros strategijoje.
Pardavimas per socialinę žiniasklaidą gali būti atliekamas bandymams, kad būtų galima patikrinti paklausą. Be pardavimo svetainės, grupė taip pat gali būti dar vienas bendravimo su auditorija kanalas (bet ne vietoje).
Prekių ir paslaugų pardavimas per kaupimo svetaines
Surinkimo svetainė yra šaltinis, kuris renka informaciją apie konkrečius produkto ar paslaugos pasiūlymus. Bet kuri kategorija: drabužiai, papuošalai, buitinė technika ir kt. Surinkėjas siūlo vartotojui prekių ar paslaugų pasirinkimą pagal užklausą. Kiekvieno elemento charakteristikų aprašymas pateikiamas.
Internete yra apie 120 didelių prekybos centru svetainių, pradedant nuo Google prekybos centro ir baigiant eBay. Rusijoje populiariausi yra šie:
„Yandex.Market“ . Ištekliai vienija apie 15 tūkstančių internetinių parduotuvių, lankomumo lygis yra iki 1,5 milijono žmonių kasdien. Svetainė taip pat suteikia galimybę parduoti prekes neatidarant trečiosios šalies virtualios parduotuvės. Komisija – 2% kiekvienos operacijos, yra mokėjimo už paspaudimus forma. Paslauga teikiama tik juridiniams asmenims.
Rambler . Prekybos centras . Veikimo principas yra panašus į „Yandex“ paslaugą, tačiau auditorija yra mažesnė – apie 120 tūkstančių žmonių per dieną. Už aukciono mokestį imamas mokestis už paspaudimą. Pradėti – nuo 3 rublių.
Robo.Rinka. Privalumas yra tai, kad galite organizuoti pardavimą neatidarę internetinės parduotuvės ir neregistruodami individualaus verslininko. Klientui yra prieinama daugiau nei 40 atsiskaitymo už prekes būdų. „Robo.Market“ dirba visoje Rusijoje tiek su fiziniais, tiek su juridiniais asmenimis. Nors tai nauja svetainė, ją galima laikyti patogiausia ir paprasčiausia iš visų aukščiau išvardytų.
Darbas per kaupimo svetaines yra greitas būdas pradėti prekiauti internetu. Tai yra „jaunoms“ parduotuvėms ir asmenims, kurie nenori investuoti į reklamą ir reklamuoti savo svetaines. Prie kaupiklio ateina klientai, kurie jau yra pasirengę įsigyti konkretų produktą. Jei pardavėjas turi savo svetainę, įdėdamas nuorodą į kaupiklį, jis už minimalią kainą gauna nukreipto srauto apimtį. Be to, toks šaltinis didina vartotojų pasitikėjimą – visi pardavėjai, dirbantys svetainėje, yra išbandomi.
Apibendrinant galima išskirti dvi pagrindines nuotolinio pardavimo taisykles: rasti pelningą nišą ir teisingai organizuoti procesą. Taikydami kompetentingą požiūrį, galite nemokamai arba su nedidelėmis investicijomis sukurti internetinę parduotuvę internete ir tuoj pat pasiekti auditoriją, kuri yra pasirengusi pirkti. Šiuo atveju nepaprastai svarbu pasirinkti išteklius, kuriuose būtų optimalus funkcionalumo ir kainos derinys.
Pagalba kuriant internetinę parduotuvę
Ne visada įmanoma išsiversti naudojant nemokamą internetinės parduotuvės kūrimo šabloną arba nemokamam TVS reikia „priedų“, kuriuos sunku padaryti patiems neturint pakankamai įgūdžių. Tokiu atveju verta kreiptis į įmonę, kuriančią svetaines, įskaitant internetines parduotuves.
Ieškant internetinių parduotuvių kūrėjų, verta susikoncentruoti ne tik į įmonės patirtį ir portfelio įspūdingumą, nors, žinoma, tai yra svarbūs veiksniai. Sužinokite, ar organizacija kuria projektus iki galo, ar užsiima tik konkrečia projekto dalimi – žinoma, pirmoji yra geresnė. Be to, būtinai paklauskite, ar įmonė daro svetaines reaguojančias ir užsiima tolesne priežiūra: auditu, SEO ir kt.
Jei jums nemokamos internetinės parduotuvės kūrimas yra nepriimtinas, mūsų įmonė yra pasirengusi pasiūlyti klientams platų paslaugų spektrą bet kokios rūšies svetainei kurti, taip pat vėlesnei jos priežiūrai. Mes galime padaryti viską: nuo maketo iki internetinės parduotuvės kūrimo, SEO optimizavimo ir reklamos ir mes visada esame pasiruošę dialogui su klientu. Mūsų svetainės yra jautrios, patogios ir modernios. Visada esame pasiruošę potencialiam klientui pateikti geriausia sprendimą. Tuo pačiu metu stengiamės išlaikyti prieinamiausias kainas ir aukšto lygio darbą bei aptarnavimą.
Pažanga nestovi vietoje, o intensyvi konkurencija prisidėjo prie to, kad internetinės prekybos rinkoje pradėjo pasirodyti labai naudingi produktai ir IT sprendimai su optimaliu kainos ir kokybės bei funkcionalumo santykiu. Jie susiję tiek su greitu ir saugiu mokėjimų priėmimo svetainėje organizavimu, tiek su įdomiais požiūriais į interneto rinkodarą elektroninės prekybos srityje.